volejte: 602530777+420 728 347 155  •  email: marcela@medovit.cz marcela@medovit.cz  •  Bedýnky Bohumín a okolí Bedýnky

Farmářské zeleninové bedýnky, farmářské výrobky a med

Farmářské bedýnky, farmářské výrobky  a med
POTŘEBUJETE POMOC?
 +420 728 347 155
email marcela@medovit.cz
Bedýnky Bohumín a okolí Bedýnky Bohumín a okolí
© 2018-21 MM Sound & Global Net

Lilek ve smaženicí (29.10.2020)

Ingredience: vajíčka, česnek, cibule, lilek, smetana, drcený kmín, máslo pod smaženici, pepř mletý, olej pod lilek, majoránku ( podle chuti ), sůl    Postup:Lilek omyjeme (neloupeme) a nakrájíme na centimetrová kolečka. Po obou stranách nasolíme a necháme v míse odpočinout (vypotit) asi 30 minut. Pak kolečka omyjeme pod tekoucí vodou a vysušíme v papírové utěrce. Nakrájíme je na kostičky (asi 1 cm) a smažíme na oleji za občasného prohazování, dokud pěkně nezměkne a nezezlátne – trvá to nejméně 20 minut.

Mezitím si na másle s kapkou oleje osmažíme na drobno nasekanou cibulku dozlatova. Přidáme k ní lilky a kmín, krátce restujeme, poté přijde na řadu česnek, pepř a majoránku. Nakonec vlijeme mírně osolená vejce (která jsme v misce vidličkou lehce rozšlehali se smetanou – ta nemusí nutně být, ale je to lepší). Na velmi mírném plameni smažíme, dokud se směs nespojí.

Vajíčka by měla zůstat polotekutá, ne zcela sražená.Doporučení:Podáváme s pečivem, nejlépe posypané petrželkou. Můžete dochutit houbovým kořením.                                                                                                                 Dobré chutnání :-) :-) 

Všechny ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH. Právo omylu a změny cen vyhrazeno!